رمان

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کتاب رمان یعنی چه؟
اکثر افراد رمان را داستانی عاشقانه می‌دانند، اما رمان عاشقانه تنها تعریف رمان نیست. رمان داستانی است به نثر که از تخیل نویسنده برمی‌آید و شامل شخصیت‌ها، اتفاقات و حوادثی است که نوع و زمان وقوع آن را نویسنده تعیین می‌کند. البته این یک تعریف بسیار کلی در مورد رمان است چرا که اگر بخواهیم تعریفی جزئی ارائه دهیم نمی‌توانیم به تعریف واحدی برسیم که بتواند تمام گونه‌های مختلف رمان را دربرگیرد.

1 2 3 ... 599 600 601

خرید رمان رمان عاشقانه

خرید کتاب رمان از آن دست اتفاق‌‌هایی است که برای خیلی از افراد تبدیل به یک برنامه ضروری در لابه‌لای روزمرگی‌هایشان شده است. لذتی که خرید کتاب رمان و خواندن آن برای اغلب مردم دارد باعث شده تا در لیست خریدهای ماهانه‌شان کتاب رمان هم به چشم بخورد اما در این بین هم هستند افرادی که خیلی آشنایی با کتاب رمان و خرید آن ندارند، شاید بهتر باشد کمی بیشتر برای آن‌ها درمورد کتاب رمان توضیح دهیم.

انواع کتاب رمان

کتاب رمان دسته‌های متفاوتی دارد؛ بهتر است برای این‌که هنگام خرید کتاب رمان سردرگم نشوید و بتوانید خواندن رمان را تبدیل به یک تجربه ارزشمند و لذت‌بخش کنید اطلاعات کافی در مورد انواع رمان داشته باشید. رمان عاشقانه، رمان جنایی، رمان ترسناک و رمان اجتماعی تعدادی از انواع گونه‌های رمان است که نویسنده‌های بیشماری از سرتاسر جهان در هر کدام از این قالب‌ها نوشته‌شان را به مخاطبان عرضه کرده‌اند. البته گاهی ممکن است یک کتاب با فضایی که دارد در دو دسته یا حتی سه دسته قرار بگیرد مثل رمان ربکا نوشته دافنه دوموریه که رمانی معمایی – عاشقانه است.

رمان عاشقانه

رمان‌ عاشقانه از دیرباز تا کنون جزء سبک‌های مورد علاقه اغلب مردم بوده است و اغلب کتاب‌خوان‌های حرفه‌ای هنگام رفتن به سراغ کتاب و خواندن آن به دنبال رمان عاشقانه جدید هستند و یا افرادی که تازه کتاب خواندن را شروع کرده‌اند همیشه به دنبال رمان عاشقانه معروف بوده‌اند؛ رمان‌های مثل بر بلندای بادگیر اثر امیلی برونته و یا کتاب بر باد رفته اثر مارگارت میچل که سال‌های سال است خوانده می‌شود و هنوز هم جزو بهترین رمان‌ های عاشقانه است.
همانطور که انتظار می‌رود موضوع رمان عاشقانه داستان‌های عمیق عشقی و سرشار از احساسات است که در بستر اتفاقات و حوادث گوناگون توسط نویسنده روایت می‌شود. داستان‌های عاشقانه هر چه هم که بگذرد کهنه نمی‌شود، به همین دلیل است که مخاطبان همچنان به دنبال رمان عاشقانه معروف هستند حتی اگر ده‌ها سال هم از نوشتن آن‌ها گذشته باشد، چرا که عشق چیزی نیست که در گذر زمان رنگ ببازد و تغییر کند؛ از طرفی به این دلیل که به تعداد افراد روی زمین می‌تواند داستان عاشقانه وجود داشته باشد، هیچ رمان عاشقانه‌ای تکراری نمی‌شود و همچنان می‌توان روایت‌های جالب عاشقانه‌ای در کتاب‌ها پیدا کرد به همین دلیل است که مخاطبان همیشه به دنبال رمان عاشقانه جدید هستند و دوست دارند بدانند این بار نویسنده‌ عشق را از چه زاویه‌ای بیان می‌کند.

رمان عاشقانه چی بخونم؟

احتمالا برای شما پیش آمده است هنگامی که با دوست کتاب‌خوان خود در حال گپ و گفت در مورد دنیای کتاب هستید از او بپرسید رمان عاشقانه چی بخونم؟ و یا رمان عاشقانه چی خوبه؟ اگر دوست شما اطلاعات کافی از کتاب‌های موجود داشته باشد می‌تواند شما را با رمان عاشقانه جدید و یا رمان عاشقانه معروف آشنا کند اما اگر اطلاعات جدیدی برای شما نداشت به راحتی می‌توانید با یک جست‌وجوی ساده در فروشگاه اینترنتی کتاب با جدیدترین‌ عاشقانه‌ها آشنا شوید و خرید رمان عاشقانه را به راحتی انجام دهید.

رمان عاشقانه ایرانی

رمان عاشقانه ایرانی به دلیل این‌که فضای نزدیکی به زندگی مخاطب ایرانی دارد و برای او بسیار ملموس و قابل درک است، طرفداران زیادی از بین کتاب‌خوان‌ها دارد. مخاطب ایرانی در دنیای نویسنده رمان عاشقانه ایرانی زندگی کرده است و به خوبی آداب و رسومی که نویسنده درکتابش مطرح می‌کند را می‌شناسد و به نوعی دنیای فرهنگی مخاطب با داستان یکی است؛ به همین دلیل است که رمان عاشقانه ایرانی همیشه در لیست کتاب‌های مورد علاقه یک کتاب‌خوان قرار دارد مثل رمان ایرانی چشم‌هایش اثر بزرگ علوی. از این رو است که خرید رمان عاشقانه ایرانی و خواندن آن برای همه لذت‌بخش است.

در ادبیات ایران نمونه‌های خوب و زیادی از این دست رمان عاشقانه ایرانی وجود دارد که بخشی از میراث ارزشمند ادبی کشور ما محسوب می‌شود.

کتاب یک عاشقانه آرام نوشته نادر ابراهیمی، این کتاب که از معروف‌ترین آثار نادر ابراهیمی هم است روایتی عاشقانه از زندگی، روزمره‌گی‌ها و اتفاقات آن است؛ در این کتاب ابراهیمی زندگی معلمی را قبل از انقلاب روایت می‌کند که ازدواج عاشقانه‌ای با دختری به نام عسل دارد اما پس از ازدواج درگیر فعالیت‌های سیاسی می‌شود و تبعید و دوری بر زندگی آن‌ها سایه می‌اندازد اما آن‌ها از علاقه‌شان به یکدیگر دست برنمی‌دارند.

رمان عاشقانه ایرانی پرطرفدار دیگری که قدمتی به اندازه رمان قبلی ندارد رمان پستچی اثر چیستا یثربی است، در این کتاب نویسنده از نامه و پستچی حرف می‌زند و عشقی که دختر به پستچی دارد، دختر نوجوانی که عاشق پستچی محل می‌شود و هر روز برای خودش نامه می‌نویسد تا پستچی بیاید و نامه را تحویل او دهد و دختر هر بار چند لحظه‌ای پستچی را ببیند. در عصر استفاده از پیام‌های الکترونیکی روایت داستان نامه‌ها و پستچی می‌تواند جالب باشد.

رمان عاشقانه خارجی

رمان عاشقانه خارجی از این جهت می‌تواند بسیار جذاب باشد که مخاطب را با رفتار و نوع ارتباط عاشقانه سایر مردم جهان آشنا می‌کند. با خواندن رمان عاشقانه خارجی درمی‌یابیم با این‌که تفاوت‌های بسیار فرهنگی و اجتماعی در جوامع مختلف وجود دارد اما مفهوم عشق همه جا یکی‌ست و آنچه که ما را ترغیب به خرید رمان عاشقانه خارجی و خواندن آن می‌کند دریافت داستانی متفاوت از یک مفهوم آشناست. تعداد رمان‌های خارجی آنقدر زیاد است که شما به راحتی از بین ادبیات ملل‌های مختلف می‌توانید نمونه‌های خوب و فوق‌العاده‌ای از داستان‌های عاشقانه را پیدا کنید.

کتاب گتسبی بزرگ نوشته فیتز جرالد که یک رمان عاشقانه خارجی معروف محسوب می‌شود، داستان مرد ثروتمندی‌ست که به امید دیدن دوباره معشوق‌اش هر هفته در خانه بزرگ خود مهمانی می‌گیرد و از همه جوانان دعوت می‌کند تا شاید یک روز دختری که عاشقش است به مهمانی بیاید و مرد بتواند او را ببیند تا اینکه یک بار در مهمانی یکی از اقوام نزدیک دختر را می‌بیند. رمان گتسبی بزرگ سال‌هاست که از رمان‌های پرطرفدار است و از روی این کتاب فیلمی به همین نام هم ساخته شده است.

رمان شب‌های روشن یکی دیگر از رمان‌های عاشقانه خارجی است که توسط نویسنده شهیر روسی داستایوفسکی نوشته شده است، این داستان روایتگر پسری است که هنگام پرسه زدن در خیابان به طور اتفاقی با دختری آشنا می‌شود که مدت‌ها سر قراری حاضر می‌شود ولی هیچ‌گاه نفر دوم قرار به دیدن دختر نمی‌آید. کم کم بین آن دو ارتباطی شکل می‌گیرد. از این رمان هم در سرتاسر دنیا و حتی ایران فیلم ساخته شده است.

رمان من پیش از تو رمان عاشقانه خارجی مطرح دیگری است که روایتی منحصر به خود را از عشق دارد، پسری به دلیل تصادف و فلج شدن افسرده شده است، مادرش تصمیم می‌گیرد پرستار زیبا و جوانی را استخدام کند تا بتواند پسر را به زندگی برگرداند و حال روحی او را بهبود ببخشد. جالب اینکه از روی این رمان جوجو مویز هم فیلمی به همین نام ساخته شده است.

رمان جنایی

دنیای رمان‌ها همیشه به رمان عاشقانه محدود نمی‌شود و بعضی از کتاب‌خوان‌ها رمان‌های دیگری را ترجیح می‌دهند. رمان جنایی به دلیل هیجان‌انگیز بودن و معمایی بودن آن بسیار مورد توجه اغلب کتاب‌خوان‌ها قرار دارد، لذتی که از خواندن داستان‌های پرکشش رمان‌های جنایی حاصل می‌شود آنقدر زیاد است که خواندن رمان جنایی را تبدیل به یکی از علاقه‌مندی‌های اصلی اهالی کتاب کرده است. مسئله‌ای که دست‌مایه روایت داستان‌هایی جنایی قرار گرفته است قتل و جنایت است، عموما قصه رمان جنایی یا در کشف انگیزه جنایت است یا در پی پیدا کردن قاتل توسط پلیس و یا کارگاه‌های خصوصی و غیره؛ داستان‌های جنایی به دلیل تعلیق و اسرارآمیز بودن بسیار در جذب مخاطب موفق هستند.

دو شخصیت معروف رمان‌های جنایی یعنی هرکول پوآرو و شرلوک هولمز سال‌هاست که توانسته‌اند اسباب سرگرمی مخاطبان را فراهم کنند و همواره داستان‌هایشان جزو مطرح‌ترین کتاب‌های رمان جنایی محسوب می‌شود. البته همیشه هم این کتاب‌ها فقط جنبه سرگرمی ندارند بلکه داستان سکوت بره‌ها و یا امثال آن نمونه‌هایی از رمان جنایی هستند که بار ادبی بسیاری دارند.

آگاتا کریستی خالق هرکول پوآرو و خانم مارپل از نویسندگان معروف این سبک هستند، کتاب‌های بی‌شماری از او چاپ شده است اما یکی از معروف‌ترین ‌آن‌ها رمان قتل در قطار سريع‌السير شرق است که داستان قتلی است که در قطار اتفاق می‌افتد و هرکول پوآرو مسئول رسیدگی به حل پرونده قتل می‌شود. رمان قاتل بی چهره اثر سباستین فیتسک نویسنده آلمانی و کتاب دختری در قطار از پائولا هاوکینز هم از معروف‌ترین نمونه‌های رمان جنایی هستند که در سال‌های اخیر فروش بسیاری داشته است.

رمان ترسناک

شاید بعضی‌ها تمایلی به خواندن کتاب‌های ترسناک نداشته باشند اما هستند افراد بسیاری که برای فرار از زندگی عادی روزمره برای تجربه کردن حس خاص ترس به سراغ رمان ترسناک می‌روند. موضوعات مختلفی در این کتاب‌ها اسباب سرگرمی را فراهم می‌کند که برخی‌ برای غلبه بر حس کنجکاوی‌شان سراغ آن‌ها می‌روند. این سبک از ادبیات عموما مخاطبان ثابت و پر و پا قرصی دارند که مدام در حال جستجو برای خرید رمان ترسناک و خرید کتاب در این ژانر هستند.

رمان درخشش از معروف‌ترین نمونه‌های رمان ترسناک اثر استیون کینگ نویسنده مشهور این سبک است. این رمان روایتگر مردی است که برای نگهداری زمستانی یک هتل همراه با خانواده عازم منطقه‌ای دور افتاده می‌شود، این خانواده مجبور هستند تمام زمستان را تک و تنها در هتل به این بزرگی بماند و کم کم اتفاقاتی برای آن‌ها می‌افتد.

کتاب شیفت خون آشام نوشته‌ی تیم اورورک هم نمونه معروف دیگری از سبک ادبیات ترسناک است، این رمان ترسناک داستان پلیس جوان و تازه‌کاری را روایت می‌کند که پس از تمام شدن مدت آموزشی‌اش به منطقه‌ای متروک فرستاده می‌شود و این پلیس جوان از همان بدو ورود متوجه قتل‌ها و نبش‌ قبرهای غیرعادی منطقه می‌شود.

رمان اجتماعی

اگر تا به حال با تصور اینکه رمان اجتماعی حوصله سر بر و یا صرفا گونه‌ای تبلیغاتی و سفارشی از ادبیات است آن را کنار گذاشته‌اید باید بگویم که سخت در اشتباهید؛ رمان اجتماعی برآمده از دغدغه‌های نویسنده در مورد جامعه پیرامونش است، رمان اجتماعی بیش‌تر به تاثیر جامعه بر روی افراد می‌پردازد و اغلب قصد نویسنده از نوشتن کتاب روشنگری و اصلاح اجتماع است. نویسنده‌های گوناگونی در دنیا همیشه چنین دغدغه‌ای داشته‌اند و آثار ارزشمندی از این سبک ادبی از خود بر جای گذاشته‌اند از جمله سیمین دانشور با کتاب سووشون و جورج اورول با کتاب مزرعه حیوانات.

دانلود رمان عاشقانه

شاید شما هم تصمیم داشته باشید برای گذراندن اوقات فراغت خود کتاب خواندن را انتخاب کنید آن هم از نوع کتاب‌های عاشقانه و تصمیم به دانلود رمان عاشقانه داشته باشید، اما آیا چیزی جای ورق زدن کتاب و غرق شدن در کلمات نوشته شده در کاغذ سفید کتاب قرار گرفته در دستان شما را می‌تواند بگیرد؟ پیشنهاد می‌کنم اگر قصد دانلود کتاب یا دانلود رمان عاشقانه را دارید به جای آن خرید اینترنتی رمان عاشقانه را امتحان کنید تا از لذت ورق زدن کتاب خود را محروم نکنید.

خرید رمان عاشقانه

خرید رمان عاشقانه ایرانی و خارجی طرفدار بیشتری دارد، چه بسا شما هم مخاطب جدی این سبک از کتاب باشید. شما می‌توانید با جست‌وجو در فروشگاه‌های آنلاین و خرید اینترنتی رمان عاشقانه ایرانی یا خارجی از بین انبوهی از رمان‌های موجود در بازار هر کدام را که مد نظر دارید به راحتی پیدا کنید و خرید رمان عاشقانه ایرانی یا خارجی مورد علاقه‌تان را به راحت‌ترین شکل ممکن انجام دهید.

خرید رمان عاشقانه با تخفیف

خرید کتاب با تخفیف طرفداران زیادی دارد، مخصوصا اگر پای رمان عاشقانه ایرانی یا رمان خارجی هم در میان باشد! خزان بوک امکان خرید رمان عاشقانه با تخفیف را برای شما کتاب دوستان فراهم کرده است. خرید رمان عاشقانه با تخفیف در خزان بوک باعث می‌شود بتوانید با مقدار هزینه‌ای که در نظر دارید کتاب‌های بیشتری بخرید و با نویسنده‌ها و دنیاهای جدیدتری آشنا شوید. در خزان بوک مجموعه بسیار متنوع و خوبی از انواع رمان‌ها به‌خصوص رمان عاشقانه جمع آوری شده است تا شما بتوانید به مجموعه کاملی از انواع کتاب‌ها دسترسی سریع و آسان داشته باشید.

خرید اینترنتی رمان عاشقانه

خرید اینترنتی رمان عاشقانه، کار را برای رمان دوستان آسان کرده است. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که ترجیح می‌دهید از زمان‌های موجود در زندگی‌تان به بهترین نحو ممکن استفاده کنید و یا معضل کمبود وقت دارید، به شما پیشنهاد می‌کنیم با امکان خرید اینترنتی کتاب در وقت و انرژی صرفه‌جویی کنید و از این زمان برای خواندن کتاب‌های بیشتر بهره ببرید. شما می‌توانید از گزینه خرید اینترنتی رمان عاشقانه با تخفیف خزان بوک استفاده کنید و فقط با صرف چند دقیقه خرید خود را به راحتی از این فروشگاه آنلاین کتاب انجام دهید.

فیلتر