کتاب روانشناسی

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

برای این‌که انتخاب کنید کدام کتاب روانشناسی مناسب شماست و در خرید کتاب روانشناسی متناسب با نیازتان به مشکلی برنخورید، بهتر است آگاهی نسبی در مورد مشکلی که شما را به فکر خواندن و خرید کتاب‌ روانشناسی انداخته است، داشته باشید. این آگاهی به شما کمک می‌کند از بین انبوهی از کتابهای روانشناسی موجود بتوانید بهترین گزینه را متناسب با نیازتان انتخاب کنید.

1 2 3 ... 557 558 559

خرید کتاب روانشناسی

خرید کتاب روانشناسی از آن دست انتخاب‌هایی‌ست که همه ما حداقل یکبار در زندگی انجام داده‌ایم. مباحث روانشناسی به دلیل کاربردی که در زندگی روزمره دارد، برای بسیاری از ما جذاب و خواندنی‌ست. اما روانشناسی یعنی چه؟ به طور کلی می‌توان گفت روانشناسی علمی‌ست که رفتار و فرآیندهای روانی ذهن انسان را بررسی می‌کند. رفتار شامل همه اعمال، حرکات و رفتارهایی است که از فرد سر می‌زند و فرآیندهای روانی شامل کلیه احساسات، تفکرات، هیجانات و کلیه موارد مربوط به هوش و حافظه است. خرید کتاب روانشناسی به شما کمک می‌کند آگاهی خوبی از مباحث گوناگون روانشناسی به دست آورید.

انواع کتاب روانشناسی

حق دارید در هنگام خرید کتاب روانشناسی کمی سردرگم باشید، اما اگر با انواع کتاب روانشناسی آشنا شوید، این سردرگمی به حداقل خواهد رسید. روانشناسی عمومی، روانشناسی رفتار، روانشناسی تربیتی، روانشناسی رابطه، روانشناسی کودک، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی ازدواج و روانشناسی بالینی از جمله گرایش‌های مهم و عمده کتاب های روانشناسی هستند که آگاهی از هر یک، موجب می‌شود در هنگام خرید کتاب روانشناسی کمتر سردرگم باشید. در ادامه با هر یک از این گرایش‌ها آشنا می‌شویم:

روانشناسی عمومی

احتمالا اولین قفسه‌ای که برای خرید کتاب روانشناسی به سراغ آن می‌روید، روانشناسی عمومی است. روانشناسی عمومی که به نوعی پایه علم روانشناسی است به صورت بنیادی به بررسی تمامی اختلالات و عملکرد انسان می‌پردازد. مباحث بسیاری ازعلم روانشناسی در دسته روانشناسی عمومی قرار می‌گیرد از جمله مسائل مربوط به رفتار، احساسات، یادگیری، حافظه، شخصیت، رشد، ادراک و غیره. در واقع روانشناسی عمومی بیشتر جنبه‌های نظری علم روانشناسی را مورد بررسی قرار می دهد، به همین دلیل هم از این شاخه از علم روانشناسی برای پیدا کردن علت رفتارهای انسان، چگونگی استفاده از روانشناسی برای پرورش کودکان، کاربرد روانشناسی در مسائل اجتماعی، کاربرد روانشناسی در حل معضلات فردی و شناخت کودکان استثنایی استفاده فراوان می‌کنند.

روانشناسی رفتار

روانشناسی رفتار همانگونه که از نامش پیداست به بررسی رفتار که خروجی نهایی کارکرد ذهن است می‌پردازد. رفتار به وسیله عوامل گوناگونی چون تنبیه یا تشویق قابل تغییر است و این علم به پیش‌بینی و کنترل رفتار فرد می‌پردازد. روانشناسانی مثل جان واتسون، اسکینر و پاولوف که روانشناسی رفتار را پایه گذاری کرده‌اند، در خلال مطالعه‌ها و تحقیق‌هایشان دریافتند که به واسطه عوامل متعددی چون تشویق، شرطی‌سازی و تنبیه می توان حدت و شدت یک رفتار را در انسان تغییر داد؛ بنابراین امروزه با اتکا به این علم افراد می‌توانند رفتار خود را متناسب با زندگی خود و اطرافشان تغییر دهند و آن را بهبود ببخشند. خرید کتاب روانشناسی رفتار برای آن دسته از افراد که تمایل دارند دانش بهتری از رفتار انسان به دست آورند، بسیار کاربردی و موثر است.

روانشناسی تربیتی

تا به حال به خرید کتاب روانشناسی تربیتی فکر کرده‌اید؟ اگر اهل آموزش و یادگیری باشید، این دسته حسابی به کارتان خواهد آمد. روانشناسی تربیتی شاخه‌ای از علم روانشناسی است که به چگونگی یادگیری و آموزش فرد می‌پردازد. آشنایی با این علم و کمک گرفتن از آن منجر می‌شود که روش‌های آموزشی مطابق با افراد طراحی شود تا بتواند بیشترین بازدهی و کارایی را داشته باشد. به دلیل اینکه یادگیری و آموزش در جهت تعلیم و تربیت صورت می‌گیرد اهمیت استفاده از روانشناسی تربیتی در راستای افزایش کیفیت تعلیم، خود را نشان می‌دهد. درست است که روانشناسی تربیتی علمی است که برای همه افراد کاربرد دارد اما با توجه به ماهیتش بیشتر می‌تواند برای والدین، معلمان، مربیان و مدیران علمی لازم و بسیار کاربردی باشد.

روانشناسی رابطه

خب، می‌رسیم به بحث شیرین روانشناسی رابطه. همه افراد بسیار تمایل به ایجاد ارتباط با یگدیگر به جهت برطرف کردن نیازهای روحی خود و گاهی مناسبات زندگی دارند، اما کیفیت و نوع این ارتباط می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر زندگی افراد داشته باشد. برای آنکه فرد رشد و شکوفایی لازم را در زندگی خود داشته باشد لازم است که بتواند ارتباط مطلوبی با افراد دیگر برقرار کند. خرید کتاب روانشناسی رابطه به افراد کمک می‌کند تا بتوانند ارتباطات خود را مدیریت کند. فرد با کمک روانشناسی رابطه می‌تواند اعمال و رفتارهای خود را کنترل کند و آن ‌ها را در مسیر تداوم صحیح ارتباط با افراد پیرامونش رشد دهد. بنابراین خرید کتاب روانشناسی رابطه را حتما در لیست کتاب‌های ماهانه خود قرار دهید.

روانشناسی کودک

مادران و پدران عزیز، چقدر به روانشناسی کودک خود اهمیت می‌دهید؟ روانشناسی کودک بخش مهمی از زیر مجموعه‌های علم روانشناسی است چرا که اگر کودک نتواند دوره رشد خود را با موفقیت سپری کند اثرات نامطلوب آن ممکن است مشکلات بسیاری را در بزرگسالی برای کودک به وجود آورد. روانشناسی کودک که به مطالعه رفتارها، عملکردها، نیازها و تعاملات کودک می‌پردازد می‌تواند به والدین کمک کند که در پرورش فرزند خود به بهترین شکل ممکن عمل کنند تا مانع از بروز مشکلات و اختلالات احتمالی برای کودک در آینده شوند. این علم بسیار کمک کننده است تا والدین بتوانند با آگاهی از آن تربیتی هدفمند و مناسب برای کودک خود طراحی کنند و به رشد و بالندگی او در آینده کمک شایانی کنند. البته روانشناسی کودک علمی نیست که فقط برای اطلاع و راهنمایی والدین و کمک روانشناسان به آن‌ها باشد، بلکه تمام افرادی که با کودکان در ارتباط هستند از جمله مربیان مهد کودک و معلمان مدرسه هم لازم است که برای ایجاد تعاملی سازنده با کودک اطلاعات و آگاهی لازم در مورد این علم را داشته باشند. اگر والد هستید و می‌خواهید راه تربیت فرزندان خود را درست و اصولی پیش ببرید، خرید کتاب روانشناسی کودک را در اولویت قرار دهید.

روانشناسی اجتماعی

علاقه‌مند به رفتارهای جمعی و شناخت ارتباط فرد و جامعه هستید؟ خرید کتاب روانشناسی اجتماعی می‌تواند شما را در این راه کمک کند. روانشناسی اجتماعی شاخه‌ای از علم روانشناسی است که به بررسی رفتار افراد در اجتماع می‌پردازد. روانشناسان دریافتند که رفتار و عملکرد افراد می‌تواند با تاثیری که از جامعه می‌گیرد تغییر کند از سوی دیگر رفتار و کنش‌های یک فرد می‌تواند تاثیر مستقیمی در جامعه بگذارد به همین علت دریافت آگاهی و اطلاعات لازم در این زمینه می‌تواند برای همه افرادی که بخشی از زمان خود را در اجتماع و در ارتباط با افراد مختلف جامعه سپری می‌کنند مفید و گاهی لازم باشد؛ هر چه که افراد آگاهی بیشتری در این خصوص کسب کنند زندگی اجتماعی موفق‌تر و راحت‌تری در محیط کار، محیط تحصیل و هرگونه گرو‌ه‌های اجتماعی خواهند داشت. در روانشناسی اجتماعی اهداف، نیت‌ها، احساسات، تفکرات و کنش‌های افراد در هنگام حضور در جامعه مورد بررسی قرار می‌گیرد. عدم آگاهی از مسائلی چون رقابت، همکاری، ستیزه جویی، کنش‌های گروهی علی‌الخصوص در محیط کار بسیار می‌تواند در زندگی کاری یک فرد تاثیرگذار باشد؛ هرچه فرد دانش بیشتری در ارتباط با این مسائل داشته باشد از زندگی اجتماعی بهتری برخوردار خواهد بود.

روانشناسی ازدواج

برویم سر اصل مطلب! روانشناسی ازدواج از آن بخش‌های پرکاربرد روانشناسی‌ست که به مصداق همان شتری‌ست که در خانه همه‌مان خواهد خوابید. ازدواج مرحله مهمی در زندگی هر انسان محسوب می‌شود، کیفیت آن می‌تواند تمام زندگی شخصی، فردی و اجتماعی فرد را کاملا تحت تاثیر قرار دهد؛ از این رو است که ازدواج آگاهانه اهمیت بسیاری دارد؛ از طرفی به دلایلی پس از ازدواج مشکلاتی ممکن است برای طرفین و یا زندگی مشترک آن‌ها به وجود آید که نوع ارتباط آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد، در این موارد روانشناسی ازدواج به کمک زوجین می‌آید تا بتوانند ارتباطشان را بهبود ببخشند. پس روانشناسی ازدواج در دو زمان برای افراد لازم است یکی پیش از ازدواج برای آنکه بتوانند با کسب آگاهی کامل انتخاب مناسبی داشته باشند و تمامی جوانب را چون مسائل فرهنگی، خانوادگی، شخصیتی، مادی، فکری و رفتاری را پیش از ورود به زندگی مشترک کاملا بسنجند و یکی پس از ازدواج برای آنکه بتوانند درک درستی از تفاوت‌های فردی یکدیگر داشته باشند و آموزش ببیند چطور علی‌رغم تفاوت سلیقه‌ها و اختلاف نظرها زندگی متداوم و لذت بخشی داشته باشند. پس اگر قصد ازدواج دارید یا در آستانه‌ی آن هستید، خرید کتاب روانشناسی ازدواج و مطالعه آن می‌تواند نقش موثری در تصمیمات آینده‌ی شما ایفا کند.

روانشناسی بالینی

بگذارید کمی تخصصی بشویم. روانشناسی بالینی شاخه‌ای تخصصی از علم روانشناسی است که به تشخیص و درمان ناهنجاری‌های روانشناختی افراد می‌پردازد. مخاطبان این شاخه از روانشناسی می‌توانند همه افراد فارغ از جنسیت، سن و سال، موقعیت اجتماعی و یا شغلی باشد. روانشناسی بالینی در سطوح مختلفی مداخله می‌کند تا بتواند نتیجه‌ای مثبت بر فرد یا جامعه بگذارد این زمینه ها شامل ارزیابی، تشخیص، مداخله، مشاوره، درمان، آموزش، تحقیق و نظارت است. زمینه‌هایی که علم روانشناسی می‌تواند به افراد کمک کند بسیار زیاد است از جمله برای حل مشکلا تی مانند افسردگی، وسواس، استرس، پرخاشگری، بزهکاری، اعتیاد، مشکلات سازگاری و بسیاری اختلالات دیگر می‌توان از علم روانشناسی بالینی کمک گرفت. خرید کتاب روانشناسی بالینی معمولا به متخصصان این رشته توصیه می‌شود، اما برای اطلاعات عمومی خود هم می‌توانید اقدام به خرید کتاب روانشناسی بالینی کنید. اگر دانشجوی روانشناسی هستید، حتما نام روانشناسی بالینی فیرس به گوشتان خورده. قطعا این کتاب از بهترین‌های موجود در زمینه‌ی کتاب های دانشگاهی روانشناسی است و می‌تواند دید جامعی از روانشناسی بالینی به شما بدهد.

بهترین کتاب‌ های روانشناسی دنیا

ذهن کمال طلب ما همیشه به دنبال بهترین‌هاست. شما هم در دسته کمال‌گرایان هستید؟ اگر بله، حتما دوست دارید بدانید بهترین کتاب های روانشناسی دنیا کدام‌ها هستند؟ روانشناسان و محققان بسیاری در دنیا وجود دارند که زمان زیادی از سال‌های عمرشان را در جهت تالیف و تهیه مقالات و کتاب‌های روانشناسی گذاشته‌اند، کتاب‌هایی که هرکدام می‌توانند چراغ راهی در جهت بهبود عملکرد افراد و افزایش کیفیت زندگی آن‌ها باشد. قطعا خرید کتاب روانشناسی خوب از بین انبوهی از کتاب‌هایی که در بازار وجود دارد کار راحتی نیست، با آشنایی با برخی از کتاب‌ها قطعا راحت‌تر می‌توانید کتاب مورد نظر خود را پیدا کنید. بیایید با هم ببینیم بهترین کتاب های روانشناسی دنیا کدام‌های هستند؟

هنر شفاف اندیشیدن

کتاب هنر شفاف اندیشیدن یکی از کتاب‌های خوب حوزه روانشناسی نوشته رولف روبلی نویسنده سوییسی تبار است. هنر شفاف اندیشیدن کتابی در مورد خطاهای فکری انسان است، خطاهایی تکرار شونده که به شدت می‌تواند زندگی شغلی و اجتماعی هر فرد را تحت تاثیر قرار دهد، قطعا خواندن این کتاب خالی از لطف نخواهد بود و می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

خرده عادت ها

کتاب خرده عادت ها کتاب دیگری است که خواندش برای همه به شدت توصیه می‌شود؛ ممکن است به دلیل آنکه انجام کاری برایمان سخت و طاقت فرسا باشد از انجام آن سرباز زده باشیم و هرچقدر هم که انجام آن به نفع ما باشد شروع آن را مدام به تعویق انداخته‌ایم اما این کتاب به ما یاد می‌دهد چگونه با ایجاد عادت‌های کوچک و خرد می‌توانیم اولین قدم هایمان را برای یک هدف هر چند بزرگ برداریم و به راحتی به اهداف خود برسیم. کتاب خرده عادت ها کتاب که نوشته مارک منسون است بسیار کتاب کاربردی برای همه می‌تواند باشد.

در باب اعتماد به نفس

کتاب در باب اعتماد به نفس اثر آلن دوباتن نویسنده معروفی است که کتاب‌های بسیاری از او ترجمه شده است. این کتاب علی‌رغم کوتاه بودن بسیار مهم و ارزشمند است؛ آنچه که این کتاب را ویژه می‌کند این است که نویسنده بسیار درست ماهیت اعتماد به نفس را برای خواننده توصیف می‌کند و از طریق شناخت چیستی اعتماد به نفس به فرد کمک می‌کند که آن را افزایش دهد و فقط به ارائه راهکار بسنده نمی‌کند. اگر به دنبال خرید اینترنتی کتاب در باب اعتماد به نفس هستید، خزان بوک با تخفیف دائمی خرید این کتاب را برای شما دلچسب‌تر می‌کند.

دانلود کتاب روانشناسی

افرادی که همیشه دنبال زندگی بهتر و موفقیت های بیشتر هستند تمایل زیادی دارند مدام اطلاعات به روز و مناسبی در حیطه‌های مختلف روانشناسی متناسب با نیازهایشان کسب کنند. شاید شما هم به دانلود کتاب روانشناسی فکر می‌کنید. اگرچه دانلود کتاب روانشناسی این روزها باب شده و اپلیکیشن‌های مخصوصی هم برای آن شکل گرفته، اما هیچ چیز جای خرید کتاب روانشناسی و ورق زدن آن را نمی‌گیرد. البته این تنها مزیت خرید کتاب روانشناسی محسوب نمی‌شود، شاید گاهی دلتان بخواهد قسمت‌های مهم کتاب را هایلایت کنید و یا بعدا به آن مراجعه نمایید. پس خرید کتاب روانشناسی گزینه‌ی معقول‌تری برای یک کتاب خوان حرفه‌ای محسوب می‌شود.

خرید اینترنتی کتاب روانشناسی

خرید اینترنتی کتاب این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. می‌دانیم که هیچ چیز جای پرسه زدن بین قفسه‌های پر از کتاب فروشگاه‌های کتاب را نمی‌گیرد، اما این روزها می‌توانید در فروشگاه اینترنتی کتاب قدم بزنید و بدون محدودیت کتاب انتخاب کنید. امکان خرید کتاب روانشناسی در فروشگاه اینترنتی خزان بوک هم سعی شده است تا مجموعه کتاب‌های مختلفی از تمامی حوزه‌های روانشناسی در دسترس قرار گیرد تا افراد بتوانند به هر کتابی که نیاز داشتند دسترسی داشته باشند و خرید اینترنتی کتاب روانشناسی مورد نیاز خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به راحتی انجام دهند.

خرید اینترنتی کتاب روانشناسی با تخفیف در خزان بوک

خزان بوک امکان خرید کتاب با تخفیف مناسب و همیشگی را برای مخاطبان و کتاب دوست‌ها فراهم کرده است. شما می‌توانید خرید اینترنتی کتاب روانشناسی مورد نظر خود را با دست یابی به مجموعه‌ای کامل از کتاب‌ های روانشناسی با تخفیف دائمی از کتاب خزان به راحتی انجام دهید. خرید اینترنتی کتاب روانشناسی با تخفیف در خزان بوک امکانی است که شما را از جستجوی فیزیکی در بازار کتاب برای پیدا کردن و خرید کتاب بی‌نیاز می‌کند.

فیلتر