کتاب کودک و نوجوان

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

خواندن کتاب‌های داستان کودک و نوجوان، کودکان و نوجوانان را تبدیل به افرادی باهوش و خلاق می‌کند، افرادی که در بزرگسالی بهتر خواهند توانست مشکلات و چالش‌های زندگی خود را حل کنند چرا که نحوه صحیح حل مسئله را از داستان‌های مختلف فراگرفته‌اند، به همین دلیل است که خرید کتاب کودک و نوجوان از آن دست کارهایی است که باید بسیار مورد توجه والدین قرار بگیرد.

1 2 3 ... 2319 2320 2321

کتاب کودک

برای آنکه انتخاب درست‌تری در زمینه کتاب کودک و نوجوان داشته باشم لازم است کمی بیشتر در مورد کتاب کودک بدانیم.
کتاب کودک و نوجوان چیست؟ یا کتاب کودک و نوجوان چه تفاوتی با سایر کتاب‌ها دارد؟
پاسخ به این پرسش می‌تواند ما را در خرید کتاب کودک و نوجوان یاری کند. کتاب کودک داستانی است که همراه با تصاویر روایت می‌شود. تفاوت عمده کتاب کودک و نوجوان با سایر کتاب‌ها در استفاده از واژگان مناسب برای روایت قصه است، کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان در رده‌های سنی مختلفی دسته‌بندی می‌شوند چرا که در هر سنی امکان آموزش و فراگیری مطلب خاصی و یا حتی واژگان خاصی ممکن است؛ بنابراین توجه به رده سنی هنگام خرید کتاب کودک و نوجوان بسیار امر ضروری محسوب می‌شود. 

کتاب داستان کودکان

نمونه‌های خواندنی و جالب توجهی در سرتاسر جهان در حوزه کتاب داستان کودک نوشته شده است و نویسنده‌های بیشماری در این زمینه فعالیت داشته‌اند؛ کتاب ماجراهای آقای تمیز نوشته مهری ماهوتی، کتاب قصه‌های شب اثر برادران گریم، کتاب ۴۴ قصه از هانس کریستین آندرسن، مجموعه فسقلی‌ها نوشته تونی گراس، مجموعه‌ی قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب نوشته مهدی آذریزدی، کتاب مربای شیرین اثر هوشنگ مرادی کرمانی و کتاب خانه درختی ۱۳ طبقه نوشته اندی گریفیتس از نمونه‌های بارز کتاب داستان کودکان نوشته نویسندگان مختلف جهان است که خواندن هر کدام از این‌ها قطعا خالی از لطف نیست. انتخاب کتاب داستان کودک اهمیت بسیاری دارد زیرا هر ذهنیتی که در کودک، در همان سال‌های ابتدایی زندگی‌اش ایجاد شود بسیار می‌تواند در بروز رفتارهای مختلف و واکنش‌های او در سال‌های آتی زندگی‌اش تاثیر داشته باشد.

کتاب داستان نوجوان

دوران نوجوانی در زندگی هر فردی دوران بسیار مهمی قلمداد می‌شود، در این دوره است که برخی از تصمیم‌های تاثیر گذار در آینده فرد اتخاذ می‌شود. آگاهی و اطلاعاتی که یک نوجوان می‌تواند کسب کند با خواندن کتاب داستان نوجوان ممکن است به راحتی دریافت شود. کتاب داستان نوجوان علاوه بر آنکه می‌تواند پاسخگوی دغدغه‌ها و نیازهای فکری یک نوجوان باشد مثل دغدغه افزایش استقلال فردی، مهارت حل مسئله، افزایش اعتماد به نفس و پاسخ به چرایی‌هایی که در این سن در ذهن یک نوجوان ایجاد می‌شود، می‌تواند دنیاهای جدیدی را به روی فرد باز کند و او را با دیدگاه‌ها و زوایای مختلف و پنهان زندگی آشنا کند؛ علاوه بر همه این‌ها خواندن کتاب داستان نوجوان می‌تواند با افزایش دایره واژگان فرد ادبیات گفتاری او را نیز بهبود ببخشد. کتاب‌هایی چون آرزوهای بزرگ نوشته چارلز دیکنز، بابا لنگ دراز اثر جین وبستر، زنان کوچک نوشته لوییزا می آلکوت و قصه‌های مجید نوشته هوشنگ مرادی کرمانی نمونه‌های بسیار خوبی از کتاب داستان نوجوان هستند که بسیاری از دغدغه‌های فکری یک نوجوان را پاسخ می‌دهند.

بهترین کتاب کودک

کتاب‌های گوناگون و البته بسیار خوبی در زمینه کتاب کودک چه در ایران و چه در جهان نوشته و چاپ شده است برخی از این کتاب‌ها داستانی برخی آموزشی و برخی هم کمک آموزشی هستند. در اینجا ما چند نمونه از بهترین کتاب کودک را به شما معرفی می‌کنیم؛ کتاب حقیقت دارد من یک فیلسوف کوچکم نوشته یورگ شوبیگر نویسنده‌ سوئیسی تبار، تیستوی سبز انگشتی نوشته ی موریس دروئون، خاطرات موش کور نوشته لیلا برزگر، من و یک گلدان خالی نوشته مرجان فولادوند و اینجا مال من است نوشته ژروم لویی‌لیر از نمونه‌های عالی و بهترین کتاب کودک منتشر شده هستند.

بهترین انتشارات کودک

انتشارات گوناگونی به صورت تخصصی در زمینه تولید و انتشارات کتاب کودک و نوجوان فعالیت می‌کنند در اینجا ما چند تا از بهترین انتشارات کودک را به شما معرفی می‌کنیم. انتشارات قدیانی به جهت میزان انتشار کتاب کودک و نوجوان رتبه اول را در کشور دارد و تا کنون بیش از 2500 عنوان کتاب منتشر کرده است. انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از دیرباز با هدف ایجاد امکانات برای رشد فرهنگی کودکان ونوجوانان اقدام به چاپ و انتشارات کتاب‌های بسیاری در این حوزه کرده است. نشر چیستا هم از جمله بهترین النتشارات کودک است که بیشتر به انتشار کتاب‌های مرجع کودک ونوجوان از جمله کتاب شاهنامه و مجموعه ده جلدی تاریخ ادبیات کودکان پرداخته است. انتشارات کارگاه کودک هم بیشتر در زمینه تولید کتاب‌های پارچه‌ای برای خردسالان فعالیت دارد و می‌توان آن را از بهترین انتشارات کودک دانست.

خرید کتاب کودک باهوش من

خیلی از والدین دغدغه انتخاب کتاب مناسب با سن و سال کودک خود را دارند، اگر شما هم جزو آن دسته از والدینی هستید که در بین انبوه کتاب‌های کودک نمی‌دانید کدام یک بیشتر برای فرزندانتان مناسب است، پیشنهاد می‌کنیم گروه کتاب‌های کودک باهوش من را انتخاب کنید. مجموعه کتاب‌های کودک باهوش من برای هر گروه سنی شش جلد کتاب دارد که در هر جلد به یک موضوع می‌پردازد مثل ویژگی‌ها و خصوصیات کلی کودکان در آن سن خاص، مهارت‌های ذهنی و شناختی، مهارت‌های زبان، مهارت‌های جسمی - حرکتی، مهارت‌های اجتماعی، مهارت‌های شنوایی و مهارت‌های خودیاری. با توجه به این‌که نویسنده مجموعه کتاب کودک باهوش من سعی کرده است همه ابعادی رفتاری و شناختی کودک را در نظر بگیرد خرید کتاب کودک باهوش من بسیار می‌تواند در رشد و افزایش مهارت‌های گوناگون کودک موثر باشد.

کتاب کودک PDF

درست است که به راحتی می‌توان پی دی اف کتاب کودک را تهیه کرد و با جستجویی کوتاه در اینترنت امکان دسترسی به کتاب ‌های قصه PDF فراهم است اما هیچ چیز جای ورق زدن کتاب را برای کودک نمی‌تواند بگیرد؛ کودکان و نوجوانان به دلیل سلامتی و جلوگیری از مشکلات وابستگی به لوازم الکترونیکی هر چه بیشتر از رایانه، تبلت و گوشی‌های هوشمند دور باشند بهتر است. بنابراین بسیار بهتر است که نسخه فیزیکی کتاب کودک جایگزین نسخه کتاب کودک PDF شود. این را در نظر داشته باشید که ورق زدن و نگاه کردن به تصاویر کتاب کودک بسیار برای خود کودک لذت‌بخش‌تر است.

دانلود کتاب داستان برای کودکان زیر 2 سال

در خصوص انتخاب و دانلود کتاب داستان کودک برای کودکان زیر 2 سال لازم است نکات مختلفی مد نظر قرار گیرد؛ تصویرگری کتاب‌های کودک زیر 2 سال بسیار متفاوت با سایر گروه‌های سنی است چرا که لازم در این کتاب‌ها بیشتر از تصویرهای ساده و بدون پیچیدگی با رنگ‌های تخت و یک‌دست استفاده شود تا کودک زیر 2 سال امکان پردازش تصاویر را به راحتی داشته باشد به همین دلیل لازم است والدین هنگام دانلود کتاب داستان کودکان همراه با تصویر نهایت دقت را به خرج دهند. همچنین برای خرید کتاب کودک زیر 2 سال لازم است به جنس کتاب هم توجه شود، استفاده از کتاب‌های پارچه‌ای و یا کتاب‌های مقوایی بهداشتی بسیار در حفظ سلامت کودک، که اغلب سعی در داخل دهان بردن کتاب دارد، مهم است.

خرید کتاب داستان انگلیسی برای کودکان

یادگیری زبان انگلیسی از طریق داستان بسیار بازدهی بیشتری از آموزش مستقیم زبان انگلیسی به کودک دارد چرا که کودک بدون آنکه خسته شود ذهن او همراه با روایت یک قصه کلمات جدید انگلیسی را یاد می‌گیرد از این روست که خانواده‌ها اغلب به دنبال خرید کتاب داستان انگلیسی برای کودکان خود هستند تا به وسیله آن بتوانند به شکل غیرمستقیم زبان انگلیسی را به فرزند خود بیاموزند. کتاب‌های داستان انگلیسی اغلب دارای تصاویر زیبا و سرگرم کننده به همراه کلمات و یا جمله‌های کوتاه انگلیسی هستند. کتاب‌‌‌ داستان انگلیسی موجود در بازار برای کودکان بسیار متنوع است من جمله کتاب Goodnight Moon، The very hungry caterpillar، Curious George، The Giving Tree و سری کتاب‌های Dolphin Readers.

نکات مهم در انتخاب کتاب کودک

برای آن‌که بتوانیم کتاب مناسبی برای کودکمان انتخاب کنیم لازم است که موارد مختلفی را در نظر بگیریم؛ نکات مهم در انتخاب کتاب کودک عبارتند از

  • در نظر گرفتن رده سنی کودک
  • داشتن تصویرگری مناسب
  • توجه به محتوای کتاب
  • نحوه قصه‌گویی
  • چگونگی شخصیت سازی داستان
  • داشتن پایان خوشایند
  • توجه به موضوع کتاب

کتاب رنگ آمیزی کودکان

کتاب رنگ آمیزی کودکان بسیار به کودک کمک می‌کند تا بتواند بین چشم و دست‌هایش هماهنگی به‌وجود آورد به همین دلیل هم است که والدین بسیار به خرید کتاب رنگ آمیزی برای کودکشان علاقه دارند؛ همینطور پس از اتمام نمونه رنگ آمیزی شده کودک احساس می‌کند تا یک اثر هنری را آفریده است که این امر بسیار در افزایش اعتماد به نفس او تاثیر دارد.

خرید اینترنتی کتاب کودک و نوجوان

بسیاری از خانواده‌ها به دلیل مشغله کاری و کمبود وقت ممکن است فرصت گشتن برای خرید کتاب کودک و نوجوان را نداشته باشند، از طرفی هم نمی‌توان به انتخاب کتاب کودک و نوجوان که مستقیما با شکل‌گیری نگرش آن‌ها در ارتباط است، بی‌توجه بود؛ پس به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از گزینه خرید اینترنتی کتاب کودک و نوجوان کمک بگیرید؛ با استفاده از امکان خرید کتاب کودک آنلاین می‌توانید با صرف کم‌ترین وقت و انر‌ژی به انبوهی از کتاب‌های حوزه کودک و نوجوان دسترسی داشته باشید و پس از بررسی‌های لازم آنچه را که می‌خواهید انتخاب کنید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دستتان برسد.با خرید اینترنتی کتاب کودک و نوجوان در وقت و انرژی خود صرفه‌جویی می‌کنید و همچنین فرصت بیشتری برای جست‌وجوی بهرتین کتاب کودک و نوجوان خواهید داشت.

کتاب کودک و نوجوان با تخفیف

خیلی از خانواده‌ها تمایل دارند که در جهت پیشرفت و رشد فرهنگی کودک و نوجوان خود همیشه خرید کتاب را در اولیت خریدهای ماهانه خانواده خود قرار دهند؛ خزان بوک امکان خرید کتاب کودک و نوجوان با تخفیف را برای شما خانواده‌ها فراهم کرده است. خرید کتاب کودک با تخفیف در خزان بوک این امکان را به والدین می‌دهد تا با هزینه‌ای که برای خرید کتاب در نظر گرفته‌اند تعداد بیشتری کتاب داستان، آموزشی و کمک آموزشی برای کودکان خود تهیه کنند. وقتی خانواده‌ها از امکان خرید کتاب کودکان با تخفیف استفاده می‌کنند به طور غیرمستقیم فرصت زیادتری به فرزند خود می‌دهند تا نکات مهم بیشتری را بیاموزد. در خزان بوک مجموعه بسیار کاربردی از انواع کتاب کودک و نوجوان گردآوری شده است تا همه والدین، مربیان و معلمان بتوانند به مجموعه کاملی از انواع کتاب‌های این حوزه دسترسی آسان داشته باشند.

فیلتر